Slobodne aktivnosti

Slobodne aktivnosti su važan i značajan sadržaj našeg Doma. Svrha programa slobodnih aktivnosti je da učenici kvalitetno i korisno ispune svoje slobodno vrijeme i tako obogate život u Domu.

Učenici sami biraju slobodne aktivnosti prema svojim željama, sklonostima i talentima. U našem domu djeluje cijeli niz sekcija slobodnih aktivnosti koje vode odgajatelji zajedno s vanjskim suradnicima.
Slobodne aktivnosti su podijeljene na sportsko-rekreativno i kulturno umjetničko područje.

U Učeničkom domu Split učenice i učenici mogu odabrati sljedeće slobodne aktivnosti:

Senad Čaplja – Tehnička sekcija; Zadruga – administracija
Samardžić Goran – Mali nogomet, Knjižnica (pom.)
Tea Ora – Knjižnica (gl.); Korektivna gimnastika
Marijana Božinović – Zadruga (učenici)
Branka Todorić – Šah (M + Ž);  Okoliš (pom.)
Smoljić Ivan – Domski list; Okoliš (gl.)
Bolanča Boris – Stolni tenis (M + Ž)
Tudor Deni – Plesna sekcija; Zadruga – učenice
Silvija Katavić – Glazbena sekcija
Željana Puizina – Fotografska sekcija, Badminton, Košarka
Jelena Voroncov Eterović – Dramska i recitatorska sekcija i Debatni klub
Božinović Jelica – Crveni križ

Učenici svoja ostvarenja u sekcijama slobodnih aktivnosti prezentiraju na Domijadi – smotri učeničkih domova na regionalnoj i Državnoj razini. O rezultatima rada slobodnih aktivnosti u našem Domu svjedoče mnogobrojni osvojeni pehari i priznanja u velikom regalu domske zbornice. Za učenike je Domijada uvijek poseban događaj za upoznavanje s mladima iz drugih krajeva Hrvatske, predstavljanje vlastitih ostvarenja, druženje i natjecanje.
U nastavku pogledajte galerija fotografija koje govore o raznolikosti slobodnih aktivnosti koje za svoje učenike organizira Učenički dom Split: